Optima Cardio

Skutecznie obniż cholesterol
Optima Cardio

Margaryna Optima Cardio zawiera naturalne sterole roślinne skutecznie obniżające poziom cholesterolu już po trzech tygodniach codziennego stosowania.

Już od ponad pół wieku znany jest pozytywny wpływ steroli roślinnych na gospodarkę cholesterolu w organizmie jednak w codziennej diecie znajduje się ich zbyt mało. Dlatego warto włączyć do swojego menu margarynę Optima Cardio, która została wzbogacona w sterole roślinne, a jednocześnie jest smaczna i świetnie nadaje się  nie tylko do smarowania pieczywa, ale i celów kulinarnych (gotowania i pieczenia).

Czy wiesz, jak działają składniki Optima Cardio?

Wysoki poziom cholesterolu we krwi jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej (niedokrwiennej) serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą.

 

Zadbaj o zdrowie swoich bliskich

Optima Cardio zaliczana jest do żywności funkcjonalnej. Zawiera aktywny składnik jakim są sterole roślinne, które częściowo blokują wchłanianie cholesterolu w jelitach. Dzięki temu obniżają stężenie cholesterolu we krwi. Wprowadzając margarynę Optima Cardio do jadłospisu dorosłych członków rodziny, dbamy o jej zdrowie. Pozytywne zmiany są zauważalne już po 2-3 tygodniach spożywania margaryny. W tak niedługim czasie poziom cholesterolu we krwi może się zmniejszyć nawet o 10%.

 

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7–10% uzyskuje się w ciągu 2–3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.

 

 

Optima Cardio
Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 1665 kJ / 405 kcal
Tłuszcz 45 g
w tym kwasy tłuszczowe:
nasycone 13 g
jednonienasycone 23 g
wielonienasycone 9,0 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry: 0 g
Białko 0 g
Sól 0,4 g
Witamina A 900 μg (113%*)
Witamina D 7,0 μg (140%*)
* Dzienne referencyjne wartości spożycia witamin i składników mineralnych (dla osób dorosłych). 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych oraz 1,9g kwasu alfa-linolenowego (Omega 3). **Sterole roślinne nie wnoszą udziału do wartości energetycznej. Zawartość tłuszczu: 45%. Przechowywać w lodówce w temperaturze od +4℃ do +10℃.
GDZIE KUPIĆ?
Margaryny Optima możesz kupić w sklepach:

Sprawdź również

Optima Neuro
Więcej
Optima Cardio + Potas
Więcej
Optima Omega 3
Więcej