Optima
Cardio

Lady
Optima Cardio
sterol
sterol
sterol

Poznaj Optimę Cardio

Obniż cholesterol
w 3 tygodnie

Klinicznie udowodniono, że sterole roślinne obecne w Optimie Cardio obniżają poziom cholesterolu we krwi. Podwyższony cholesterol jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej (niedokrwiennej) serca.

Optima Cardio
serce
serce

Dla tych z podwyższonym cholesterolem

Jeśli zmagasz się ze zbyt wysokim cholesterolem i chcesz skutecznie obniżyć jego poziom w łatwy i naturalny sposób, wybierz Optimę Cardio, a szybko odnotujesz efekty.

Zawiera naturalne sterole roślinne

Sterole roślinne to składnik aktywny Optimy Cardio, który skutecznie blokuje wchłanianie nadmiaru cholesterolu z jelit do krwiobiegu, co przekłada się na obniżenie jego poziomu we krwi.

Cholesterol niższy nawet o 10% w 3 tygodnie

Już 1,5-2,4 g steroli dziennie wystarczy, by skutecznie obniżyć poziom cholesterolu o 7-10% w ciągu 2-3 tygodni.

Skuteczność potwierdzona klinicznie

Skuteczność i bezpieczeństwo steroli roślinnych zostały udowodnione w ponad 50 niezależnych badaniach klinicznych oraz potwierdzone opinią wydaną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa żywności (EFSA).

Gwarancja skuteczności
/static/31dc4800d24fb4e0954654a7596ad675/Group.svg

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7–10% uzyskuje się w ciągu 2–3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka. 

Już 30 g Optimy Cardio - czyli 3 posmarowane kromki chleba - dziennie wystarczy, by skutecznie obniżyć cholesterol

serce
sterol
sterol
Optima Cardio
Optima Cardio kromki z margaryną Optima Cardio + masło
serce
sterol
sterol
check

Jeśli Twój lekarz zaleca zmianę nawyków żywieniowych, by obniżyć poziom cholesterolu - Optima Cardio jest produktem idealnym dla Ciebie.

check

1,6 g steroli roślinnych wystarczy, by skutecznie obniżyć cholesterol. Dokładnie tyle steroli znajduje się w 30 g Optimy Cardio.

check

Sterole zawarte w Optimie Cardio obniżają poziom cholesterolu o 10% już w 3 tygodnie

check

By uzyskać najlepsze efekty, należy ją stosować codziennie

Informacje o produkcie

Wartości odżywcze w 100 g produktu

Wartość energetyczna

1665 kJ / 405 kcal

Tłuszcz

45 g

W tym kwasy tłuszczowe

Nasycone

13 g

Jednonienasycone

23 g

Wielonienasycone

9 g

Węglowodany

0 g

W tym cukry

0 g

Białko

0 g

Sól

0,4 g

Witamina A

900 μg (113%*)

Witamina D

7,0 μg (140%*)

Margaryna roślinna o zawartości trzech czwartych tłuszczu z dodatkiem steroli roślinnych.

Składniki: oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy, palmowy, kokosowy), woda, roślinne estry sterolu (sterole roślinne 5,4%), emulgatory (mono-i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyny), sól (0,5%), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (A, D), barwnik (karoteny). Nie zawiera konserwantów.

Produkt nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia od 1,5 do 3 g steroli roślinnych dziennie jako element zdrowego stylu życia oraz zbilansowanej i zróżnicowanej diety bogatej w warzywa i owoce, w celu utrzymania poziomów karotenoidów. Dzienne spożycie steroli roślinnych nie powinno przekroczyć 3 g. 30 g to dzienna zalecana porcja Optima Cardio zawierająca dawkę steroli roślinnych 1,6 g. Opakowanie 225 g zawiera 7,5 porcji po 30 g. Efekt obniżenia poziomu cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie, czyli 2-4 kromek pieczywa posmarowanego margaryną Optima Cardio. Optima Cardio nie jest wskazana dla kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 5 roku życia. Spożywanie Optima Cardio przez osoby zażywające lekarstwa obniżające poziom cholesterolu powinno być skonsultowane z lekarzem. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje pełnej gwarancji obniżenia ryzyka.

* Dzienne referencyjne wartości spożycia witamin i składników mineralnych (dla osób dorosłych). 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych oraz 1,9g kwasu alfa-linolenowego (Omega 3).

** Sterole roślinne nie wnoszą udziału do wartości energetycznej. Zawartość tłuszczu: 45%. Przechowywać w lodówce w temperaturze od +4Co do +10Co.

Klinicznie udowodniono, że sterole roślinne obecne w Optimie Cardio obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca.

Zdrowe przepisy z wykorzystaniem Optimy Cardio

Zobacz przepisy
Optima Cardio - skutecznie obniż cholesterol już w 3 tygodnie z klasyczną Optimą Cardio