Poznaj produkty Optimy

serce
sterol

Optima Cardio

Obniż cholesterol
w 3 tygodnie

Jeśli zmagasz się ze zbyt wysokim cholesterolem i chcesz skutecznie obniżyć jego poziom w łatwy i naturalny sposób, wybierz Optimę Cardio.

Pani Optima
sterol
sterol
Optima Cardio - skutecznie obniż cholesterol już w 3 tygodnie z klasyczną Optimą Cardio

Optima Cardio

Skutecznie obniż cholesterol
już w 3 tygodnie

Optima Cardio o smaku masła

Optima Cardio
o smaku masła

Skutecznie obniż cholesterol
i ciesz się smakiem masła

Optima Cardio + Potas - skutecznie obniż cholesterol już w 3 tygodnie z margaryną Optima Cardio

Optima Cardio + Potas

Skutecznie obniż cholesterol
i zadbaj o prawidłowe ciśnienie krwi

sterol
serce

Dla tych z podwyższonym cholesterolem

Jeśli zmagasz się ze zbyt wysokim cholesterolem i chcesz skutecznie obniżyć jego poziom w łatwy i naturalny sposób, wybierz Optimę Cardio, a szybko odnotujesz efekty.

Naturalne sterole roślinne

Sterole roślinne to składnik aktywny Optimy Cardio, który skutecznie blokuje wchłanianie nadmiaru cholesterolu z jelit do krwiobiegu, co przekłada się na obniżenie jego poziomu we krwi.

Klinicznie udowodniona redukcja cholesterolu

Skuteczność i bezpieczeństwo steroli roślinnych zostały udowodnione w ponad 50 niezależnych badaniach klinicznych, co zostało potwierdzone pozytywną opinią wydaną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa żywności (EFSA).

Cholesterol niższy nawet o 10% w 3 tygodnie

Spożywając 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie w ramach zdrowego trybu życia obniżysz cholesterol o 7-10% już w 2-3 tygodnie.

Gwarancja skuteczności
Ikona potwierdzająca jakość

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7–10% uzyskuje się w ciągu 2–3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.