Optima Cardio + Potas

Zadbaj o swoje ciśnienie
Optima Cardio + Potas

Zawarte w margarynie do smarowania naturalne sterole skutecznie pomogą Ci obniżyć cholesterol już po trzech tygodniach codziennego stosowania. Optima Cardio + potas wesprze Cię także w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia we krwi, dzięki zawartości potasu.

Czy wiesz, jak działa Optima Cardio + Potas?

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. . Z Optimą Cardio + Potas już po 2-3 tygodniach, dzięki zawartym w niej sterolom roślinnym, udaje się obniżyć cholesterol o 7-10%. Wystarczy połączyć konsumpcję 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie ze zbilansowaną i zróżnicowaną dietą, by uzyskać taki efekt.

 

Wysokie ciśnienie – jak je obniżyć?

Nadciśnienie wiąże się z  ryzykiem wystąpienia niewydolności serca, zawału serca, udaru mózgu a także niewydolności nerek. Zmianą diety i stylu życia można wpływać na obniżanie ciśnienia i zapobiegać jego konsekwencjom. Według ekspertów najważniejsze czynniki związane ze stylem życia, które wpływają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi to: zdrowa dieta z ograniczeniem soli i alkoholu, utrzymywanie prawidłowej masy ciała, rezygnacja z palenia tytoniu i regularna aktywność fizyczna. Rekomendowaną przez ekspertów dietą wpływającą na obniżenie ciśnienia jest dieta bogata w błonnik i dostarczająca odpowiednich ilości wapnia, potasu i magnezu. Ważne jest też ograniczenie spożycia tłuszczów zwierzęcych na korzyść olejów roślinnych

Warto uzupełnić codzienną dietę w Margarynę Optima Cardio + Potas. Dzięki zawartości steroli roślinnych i potasu wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i ciśnienia.

Optima Cardio + Potas
Wartość odżywcza100g
Wartość energetyczna2220 kJ / 540 kcal
Tłuszcz60 g
w tym kwasy tłuszczowe:
nasycone17 g
jednonienasycone30 g
wielonienasycone13 g
Węglowodany0 g
w tym cukry:0 g
Białko0 g
Sól 0,5 g
Witamina A900 μg (113%*)
Witamina D7,5 μg (150%*)
* % referencyjnych wartości spożycia 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych.
GDZIE KUPIĆ?
Margaryny Optima możesz kupić w sklepach:

Sprawdź również

Optima Cardio
Więcej
Optima Neuro
Więcej
Optima Omega 3
Więcej
Optima Osteo
Więcej