Optima
Cardio
+ potas

Lady
Optima Cardio potas
sterol
sterol
sterol

Poznaj Optimę Cardio
+ potas

Obniż cholesterol
w 3 tygodnie i zadbaj o prawidłowe ciśnienie

Klinicznie udowodniono, że sterole roślinne obecne w Optimie Cardio + Potas obniżają poziom cholesterolu we krwi, a ograniczenie zawartości sodu pomoże Ci również zadbać o utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Optima Cardio potas
serce
serce

Dla Tych, którzy chcą obniżyć cholesterol i mieć ciśnienie pod kontrolą

Zawarte w Optima Cardio + Potas sterole roślinne skutecznie obniżają poziom cholesterolu, a ograniczenie spożywania sodu wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Podwójna korzyść dla serca

Z jednej strony sterole roślinne skutecznie obniżają cholesterol, z drugiej dodatek potasu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Cholesterol niższy nawet o 10% w 3 tygodnie

Spożywając 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie w ramach zdrowego trybu życia obniżysz cholesterol o 7-10% już w 2-3 tygodnie.

Klinicznie udowodniona redukcja cholesterolu

Skuteczność i bezpieczeństwo steroli roślinnych zostały udowodnione w ponad 50 niezależnych badaniach klinicznych oraz potwierdzone opinią wydaną przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa żywności (EFSA).

Gwarancja skuteczności
/static/31dc4800d24fb4e0954654a7596ad675/Group.svg

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi, który jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju chorób serca i układu sercowo-naczyniowego. Wystarczy 1,5-2,4 g steroli roślinnych dziennie, by w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą, obniżyć poziom cholesterolu już o 7-10% w ciągu zaledwie 2-3 tygodni. Należy jednak pamiętać, że istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca, a zmiana jednego z nich nie daje pełnej gwarancji ich obniżenia.

Już 30 g Optimy Cardio - czyli 3 posmarowane kromki chleba - dziennie wystarczy, by skutecznie obniżyć cholesterol

serce
sterol
sterol
Optima Cardio potas
Optima Cardio kromki z margaryną Optima Cardio + masło
serce
sterol
sterol
check

Jeśli Twój lekarz zaleca zmianę nawyków żywieniowych, by obniżyć poziom cholesterolu i zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi - Optima Cardio + Potas jest produktem idealnym dla Ciebie.

check

Optima Cardio + Potas została stworzona po to, by umożliwić wprowadzenie terapeutycznej dawki steroli roślinnych do codziennej diety.

check

1,6 g steroli roślinnych wystarczy, by skutecznie obniżyć cholesterol o 10% już w 3 tygodnie. Dokładnie tyle steroli znajduje się w 30 g Optimy Cardio.

check

Zamiana soli kuchennej na sól potasową pozwoli dodatkowo zadbać o prawidłowe ciśnienie krwi.

check

By uzyskać najlepsze efekty, należy ją stosować codziennie.

Informacje o produkcie

Wartości odżywcze w 100 g produktu

Wartość energetyczna

1665 kJ / 405 kcal

Tłuszcz

45 g

W tym kwasy tłuszczowe

Nasycone

13 g

Jednonienasycone

23 g

Wielonienasycone

9 g

Węglowodany

0 g

W tym cukry

0 g

Białko

0 g

Sól

0 g

Witamina A

900 μg (113%*)

Witamina D

7,0 μg (140%*)

Margaryna o zmniejszonej zawartości tłuszczu z dodatkiem steroli roślinnych i potasu.

Składniki: oleje i tłuszcze roślinne (rzepakowy, palmowy, kokosowy), woda, roślinne estry sterolu (sterole roślinne 5,4%), chlorek potasu, emulgatory (mono – i diglicerydy kwasów tłuszczowych, lecytyny), przeciwutleniacz (mieszanina naturalnych tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu askorbinowego), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), witaminy (A,D), barwnik (karoteny). Nie zawiera konserwantów.

Produkt nie jest przeznaczony dla ludzi, którzy nie muszą kontrolować swojego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystny efekt występuje w przypadku dziennego spożycia od 1,5 do 3g steroli roślinnych dziennie jako element zdrowego stylu życia oraz zbilansowanej i zróżnicowanej diety bogatej w warzywa i owoce, w celu utrzymania poziomów karotenoidów. Dzienne spożycie steroli roślinnych nie powinno przekroczyć 3g. Optima Cardio Potas+ nie jest wskazana dla kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci poniżej 5 roku życia. 30g to dzienna zalecana porcja Optimy Cardio Potas+. Efekt obniżenia poziomu cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie, czyli 2-4 kromek pieczywa posmarowanego margaryną Optima Cardio Potas+. Spożywanie Optimy Cardio Potas+ przez osoby zażywające lekarstwa obniżające poziom cholesterolu powinno być skonsultowane z lekarzem. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje pełnej gwarancji obniżenia ryzyka.

*% referencyjnych wartości spożycia. 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych oraz2,5 g kwasu alfa-linolenowego (Omega 3).

**Sterole roślinne nie wnoszą udziału do wartości energetycznej. Zawartość tłuszczu: 60%. Przechowywać w lodówce w temperaturze od +4°C do +10°C.

Najlepsze rezultaty osiągniesz przy codziennym stosowaniu.

Zdrowe przepisy z wykorzystaniem Optimy Cardio + potas

Zobacz przepisy
Optima Cardio + Potas - skutecznie obniż cholesterol już w 3 tygodnie z margaryną Optima Cardio