Optima Cardio + Potas

Obniż cholesterol i zadbaj
o prawidłowe ciśnienie krwi
Optima Cardio + Potas

Zawarte w produkcie naturalne sterole skutecznie pomogą Ci obniżyć cholesterol już po trzech tygodniach codziennego stosowania. Optima Cardio + Potas jest soloną solą potasową, bez dodatku soli kuchennej, dzięki temu ma niską zawartość sodu. Ograniczenie spożywania sodu pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Czy wiesz, jak działają składniki Optima Cardio + Potas?

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Z Optimą Cardio + Potas już po 2-3 tygodniach, dzięki zawartym w niej sterolom roślinnym, udaje się obniżyć cholesterol o 7-10%. Wystarczy połączyć konsumpcję 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie ze zbilansowaną i zróżnicowaną dietą, by uzyskać taki efekt.

Wysokie ciśnienie – jak je obniżyć?

Nadciśnienie wiąże się z  ryzykiem wystąpienia niewydolności serca, zawału serca, udaru mózgu a także niewydolności nerek. Zmianą diety i stylu życia można wpływać na obniżanie ciśnienia i zapobiegać jego konsekwencjom. Według ekspertów najważniejsze czynniki związane ze stylem życia, które wpływają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi to: zdrowa dieta z ograniczeniem soli i alkoholu, utrzymywanie prawidłowej masy ciała, rezygnacja z palenia tytoniu i regularna aktywność fizyczna. Rekomendowaną przez ekspertów dietą wpływającą na obniżenie ciśnienia jest dieta bogata w błonnik i dostarczająca odpowiednich ilości wapnia, potasu i magnezu. Ważne jest też ograniczenie spożycia sodu i tłuszczów zwierzęcych na korzyść olejów roślinnych

Warto uzupełnić codzienną dietę w Margarynę Optima Cardio + Potas. Sterole roślinne zawarte w produkcie obniżają poziom cholesterolu,  a ograniczenie spożywania sodu wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7–10% uzyskuje się w ciągu 2–3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.

Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

 

 

 

 

 

Optima Cardio + Potas
Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 1665 kJ / 405 kcal
Tłuszcz 45 g
w tym kwasy tłuszczowe:
nasycone 13 g
jednonienasycone 23 g
wielonienasycone 9,0 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry: 0 g
Białko 0 g
Sól 0 g
Witamina A 900 μg (113%*)
Witamina D 7,0 μg (140%*)
* Dzienne referencyjne wartości spożycia witamin i składników mineralnych (dla osób dorosłych). 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych oraz nie więcej niż 0,12g sodu. **Sterole roślinne nie wnosza udziału do wartości energetycznej. Zawartość tłuszczu: 45%. Przechowywać w lodówce w temperaturze od +4℃ do +10℃.
GDZIE KUPIĆ?
Margaryny Optima możesz kupić w sklepach:

Sprawdź również

Margaryna Optima Cardio
Więcej
Optima Neuro
Więcej
Optima Omega 3
Więcej