Optima Cardio + Potas

Obniż cholesterol i zadbaj
o prawidłowe ciśnienie krwi
Optima Cardio + Potas

Zawarte w produkcie naturalne sterole skutecznie pomogą Ci obniżyć cholesterol już po trzech tygodniach codziennego stosowania. Potas zawarty w Optima Cardio + Potas wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Czy wiesz, jak działają składniki Optima Cardio + Potas?

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Z Optimą Cardio + Potas już po 2-3 tygodniach, dzięki zawartym w niej sterolom roślinnym, udaje się obniżyć cholesterol o 7-10%. Wystarczy połączyć konsumpcję 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie ze zbilansowaną i zróżnicowaną dietą, by uzyskać taki efekt.

Wysokie ciśnienie – jak je obniżyć?

Nadciśnienie wiąże się z  ryzykiem wystąpienia niewydolności serca, zawału serca, udaru mózgu a także niewydolności nerek. Zmianą diety i stylu życia można wpływać na obniżanie ciśnienia i zapobiegać jego konsekwencjom. Według ekspertów najważniejsze czynniki związane ze stylem życia, które wpływają na utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi to: zdrowa dieta z ograniczeniem soli i alkoholu, utrzymywanie prawidłowej masy ciała, rezygnacja z palenia tytoniu i regularna aktywność fizyczna. Rekomendowaną przez ekspertów dietą wpływającą na obniżenie ciśnienia jest dieta bogata w błonnik i dostarczająca odpowiednich ilości wapnia, potasu i magnezu. Ważne jest też ograniczenie spożycia tłuszczów zwierzęcych na korzyść olejów roślinnych

Warto uzupełnić codzienną dietę w Margarynę Optima Cardio + Potas. Sterole roślinne zawarte w produkcie obniżają poziom cholesterolu,  a dodatek potasu wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7–10% uzyskuje się w ciągu 2–3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.

Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

 

 

 

 

 

Optima Cardio + Potas
Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 2220 kJ / 540 kcal
Tłuszcz 60 g
w tym kwasy tłuszczowe:
nasycone 17 g
jednonienasycone 30 g
wielonienasycone 13 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry: 0 g
Białko 0 g
Sól 0,5 g
Witamina A 900 μg (113%*)
Witamina D 7,5 μg (150%*)
* % referencyjnych wartości spożycia 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych.
GDZIE KUPIĆ?
Margaryny Optima możesz kupić w sklepach:

Sprawdź również

Optima Cardio
Więcej
Optima Neuro
Więcej
Optima Omega 3
Więcej
Optima Osteo
Więcej