OBNIŻ CHOLESTEROL I CIESZ SIĘ SMAKIEM MASŁA

Dla wszystkich, którzy chcą obniżyć poziom cholesterolu i cieszyć się smakiem masła!

Nowa Optima Cardio o smaku masła to nasza odpowiedź na potrzeby osób, które chcą obniżyć poziom cholesterolu, jednocześnie nie rezygnując ze smaku masła.

Jak wiadomo, masło nie jest zalecane osobom dbającym o zdrowie serca. Dlatego powstała Optima Cardio o smaku masła – połączenie pysznego maślanego smaku i korzyści zdrowotnych.

Czy wiesz, jak działają składniki zawarte w Optima Cardio o smaku masła?

Optima Cardio o smaku masła została wzbogacona o sterole roślinne, które znacznie blokują wchłanianie cholesterolu do krwi, dzięki czemu jego poziom obniża się już w ciągu 2-3 tygodni. Skuteczność steroli roślinnych w redukcji cholesterolu została potwierdzona w badaniach klinicznych EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności) pozytywnie zaopiniowała oświadczenia dotyczące ich działania, a Komisja Europejska zaakceptowała oświadczenie zdrowotne. Dlatego Optima Cardio o smaku masła gwarantuje skuteczne obniżenie cholesterolu, a my gwarantujemy zwrot pieniędzy, jeśli Twoje badania wykażą brak efektu. Gwarancja Skuteczności. Tak, jak wszystkie nasze produkty, Optima Cardio o smaku masła nie zawiera tłuszczów utwardzonych będących źródłem tłuszczów trans. W pełni roślinna formuła sprawia, że Optima Cardio jest odpowiednia dla wegan i wegetarian. Dzięki 60% zawartości tłuszczu produkt idealnie sprawdza się również do gotowania i pieczenia.

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Efekt obniżenia cholesterolu o 7–10% uzyskuje się w ciągu 2–3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą. Istnieje wiele czynników ryzyka chorób serca. Zmiana jednego z nich nie daje gwarancji obniżenia ryzyka.

Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 2220 kJ / 540 kcal
Tłuszcz 60 g
w tym kwasy tłuszczowe:
nasycone 18 g
jednonienasycone 30 g
wielonienasycone 12 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry: 0 g
Białko 0 g
Sól 0,40 g
Witamina A 900 μg (113%*)
Witamina D 7,0 μg (140%*)
* Dzienne referencyjne wartości spożycia witamin i składników mineralnych (dla osób dorosłych). 100 g produktu zawiera 5,4 g steroli roślinnych oraz 1,9g kwasu alfa-linolenowego (Omega 3).

** Sterole roślinne nie wnoszą udziału do wartości energetycznej. Zawartość tłuszczu: 45%. Przechowywać w lodówce w temperaturze od +4Co do +10Co.

Sprawdź również

Optima Neuro
Więcej
Optima Cardio + Potas
Więcej
Optima Omega 3
Więcej