Kalkulator kalorii

20-04-2020, Opinie:
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (7 głosów, średnio: 4,57)
Loading...

Sprawdź, ile kalorii dziennie potrzebuje twój organizm do prawidłowego funkcjonowania! Ocena dziennego zapotrzebowania energetycznego pomaga ustalić, czy dostarczasz organizmowi tyle substancji energetycznych, ile jest mu potrzebne. Co więcej, pozwala to ocenić czy nie dostarczasz ich zbyt wiele, co prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej w organizmie, a w dłuższej perspektywie staje się przyczyną problemów zdrowotnych.
Jak

Wskaźnik BMR i TEE - co to jest?

BMR, czyli wskaźnik podstawowej przemiany materii, określa ile kalorii dziennie potrzebuje organizm do funkcjonowania. Kalkulator BMR pozwala też ustalić niezbędną ilość kalorii i składników odżywczych, jakie powinnaś sobie dostarczyć każdego dnia przy uwzględnieniu poziomu twojej aktywności fizycznej.

Natomiast ilość energii, jaka ogółem jest nam niezbędna każdego dnia do normalnego funkcjonowania, czyli np. chodzenia do pracy czy wykonywania ćwiczeń fizycznych to całkowite zapotrzebowanie energetyczne, czyli TEE.

Jakie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne?

Interpretacja wyników z kalkulatora kalorii >>>

Chcąc się dowiedzieć, ile kalorii dziennie powinnaś/powinieneś spożywać możesz skorzystać z poniższego kalkulatora kalorii. Pamiętaj także, że jeżeli twoim celem jest wzrost lub spadek masy ciała, wartość uzyskaną w kalkulatorze kalorycznym należy indywidualnie dopasować do twojego celu. Odpowiednią kaloryczność diety pomoże Ci dopasować dietetyk!

Uzupełniając poniższe informacje, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne: