Blokuj cholesterol

Sterole roślinne zawarte w Optimie Cardio znacznie blokują wchłanianie cholesterolu do krwiobiegu i obniżają jego poziom.

Blokuj cholesterol

Zły cholesterol

Istnieją różne typy cholesterolu:

  • - cholesterol HDL to lipoproteiny o wysokiej gęstości, zwykle znane „dobrym cholesterolem”
  • - cholesterol LDL to lipoproteiny o niskiej gęstości, zwykle znane jako „zły cholesterol”

Twoim celem powinno być zwiększanie poziom cholesterolu HDL i obniżenie poziomu cholesterolu LDL.

Blokuj zły cholesterol

Zwężenie naczyń krwionośnych

Kiedy we krwi mamy nadmiar cholesterolu LDL, cholesterol nie jest usuwany i gromadzi się w naczyniach krwionośnych, powodując ich zwężenie. Nadmiar cholesterolu we krwi jest jedną z głównych przyczyn choroby wieńcowej i udarów.

Blokuj zły cholesterol

Dobroczynne sterole roślinne

Sterole roślinne zawarte w Optima Cardio to naturalne związki, które mają podobną budowę chemiczną do cholesterolu. Ich bezpieczeństwo i skuteczność w obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi zostały ocenione i potwierdzone przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Blokuj zły cholesterol

Blokowanie i obniżanie cholesterolu

Jeśli chcesz obniżyć poziom cholesterolu we krwi, powinieneś przede wszystkim stosować zbilansowaną i zróżnicowaną dietę oraz zdrowy tryb życia. Dodatkowo możesz spożywać sterole roślinne, które znajdziesz w Optima Cardio. Ponieważ mają podobną strukturę chemiczną jak cholesterol, konkurują z cholesterolem na poziomie jelit, co prowadzi do zmniejszenia wchłaniania cholesterolu do krwiobiegu, a tym samym do obniżenia poziomu „złego” cholesterolu we krwi.

Blokuj zły cholesterol

Wykazano, że sterole roślinne obniżają/redukują poziom cholesterolu we krwi. Wysoki poziom cholesterolu jest czynnikiem ryzyka rozwoju choroby wieńcowej serca. Korzystny efekt uzyskuje się przy dziennym spożyciu 1,5-3 g steroli roślinnych. Cholesterol można obniżyć o 7% do 10% w ciągu 2 do 3 tygodni.*

*Produkt nie jest przeznaczony dla osób, które nie muszą kontrolować poziomu cholesterolu we krwi. Pacjenci przyjmujący leki obniżające poziom cholesterolu powinni spożywać produkt wyłącznie pod nadzorem lekarza. Produkt może nie być odpowiedni pod względem żywieniowym dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz dzieci poniżej piątego roku życia. Produkt należy stosować w ramach zbilansowanej i zróżnicowanej diety, obejmującej regularne spożywanie owoców i warzyw w celu utrzymania poziomu karotenoidów. Należy unikać spożywania więcej niż 3g steroli roślinnych dziennie.

Blokuj zły cholesterol