(brak ocen)

Nabiał i tłuszcz mleczny w diecie sercowca – bezpieczne zamienniki (infografika)

Redakcja Optymalnewybory.pl

17.03.2023

0 minut czytania

Czy wiesz, że nabiał i tłuszcz mleczny są źródłem kwasów tłuszczowych nasyconych i izomerów trans? Dlatego sercowiec powinien na nie uważać:

  • Izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych podwyższają stężenie cholesterolu LDL i jednocześnie obniżają stężenie cholesterolu HDL.
  • Zawartość tłuszczów trans w maśle przekracza 2% wszystkich kwasów tłuszczowych, a w 100g tego produktu znajduje się 55g tłuszczów nasyconych.
  • Każdy dodatkowy 1% energii pozyskiwanej z kwasów tłuszczowych nasyconych przyczynia się do wzrostu poziomu cholesterolu LDL nawet o 1,6 mg/dl

Zaczerpnij wiedzę od ekspertów OPTIMA i zadbaj o swoje zdrowie!

Nabiał i tłuszcz w diecie sercowca

Cała infografika 428 x 2560px : kliknij >>>

Podziel się swoim przepisem

Prześlij nam swój ulubiony przepis, jeśli chcesz się nim podzielić ze społecznością Optymalnych Wyborów.

Dodaj przepis
Przepisy

Przeczytaj także

Nieoczywiste objawy zawału serca – jak rozpoznać (infografika)

Cichy zawał serca to zawał, który występuje bez typowych objawów bólowych, a przez to często jest trudny do rozpoznania. W niektórych przypadkach może nie być nawet związany z wyraźnymi dolegliwościami, co sprawia, że osoby dotknięte tym zjawiskiem nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. Pomimo braku klasycznych objawów, takich jak ból w klatce piersiowej, cichy zawał może prowadzić do trwałego uszkodzenia mięśnia serca.

Jak dbać o pamięć seniora? Proste ćwiczenia!

Jakie ćwiczenia i aktywności wspierają dobre funkcjonowanie mózgu? Mózg można trenować – poznaj proste ćwiczenia. Wsparcie dla mózgu to też dieta i ruch!

Co to jest dieta ketogenna? Czy warto zastosować dietę ketogeniczną?

2021-06-16 Lektura tego artykułu zajmie 3 minuty. Poszukując drogi do zdrowia i szczupłej sylwetki, sięgamy czasem po nieco […]