Przyjazne środowisku

Opakowanie zawiera 30% mniej plastiku

53% kubka pochodzi z recyklingowanego materiału

Opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu

112 ton mniej
emisji CO2 rocznie

27 ton mniej
plastiku rocznie

NOWE EKOLOGICZNE OPAKOWANIE OPTIMY

CZAS NA ZMIANY!

XXI wiek stawia przed nami wiele wyzwań. Obecnie nie wystarczy tylko dbać o swoje zdrowie i kondycję, ale także ważna jest troska o dobrostan naszej planety. Intensywna produkcja odpadów, wysoki poziom zanieczyszczenia i duże zużycie plastiku przyczyniają się do niekorzystnych zmian środowiska naturalnego. Optima wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie stawia przed nami ekologia, zdecydowania ogranicza plastik w nowych opakowaniach swoich prozdrowotnych margaryn.

RAZEM DBAJMY O ŚRODOWISKO

Postanowiliśmy iść z duchem czasu i wybrać bardziej ekologiczne i przyjazne planecie rozwiązania. Każde pudełko margaryny składa się w 53% z materiałów pochodzących z recyklingu i zawiera nawet o 30% mniej plastiku. I właśnie dzięki tym zmianom możliwe jest zmniejszenie rocznej emisji CO2 o 112 ton, redukcja śladu węglowego o 38%, a także mniejsze zużycie plastiku nawet o 27 ton!

Warto także podkreślić, że wszystkie elementy opakowania nadają się w 100% do recyklingu. Wystarczy zdjąć papierową etykietę i oddzielając od siebie poszczególne elementy opakowania i wrzucić je odpowiednio do pojemnika na plastik i papier. Ułatwia to szybką i sprawną segregację odpadów. W konsekwencji przyczynia się to do bardziej efektywnego dbania o środowisko naturalne, a także pozwala na kształtowanie nowych, lepszych nawyków i zwyczajów.

Sprawdź inne warianty

Optima Cardio
Więcej
Optima Neuro
Więcej
Optima Omega 3
Więcej
Optima Cardio + Potas
Więcej