Przyjazne środowisku

Opakowanie zawiera 30% mniej plastiku

53% kubka pochodzi z recyklingowanego materiału

Opakowanie w 100% nadaje się do recyklingu

112 ton mniej
emisji CO2 rocznie

27 ton mniej
plastiku rocznie

CZAS NA ZMIANY!

XXI wiek stawia przed nami wiele wyzwań. Obecnie nie wystarczy tylko dbać o swoje zdrowie i kondycję, ale także ważna jest troska o dobrostan naszej planety. Intensywna produkcja odpadów, wysoki poziom zanieczyszczenia i duże zużycie plastiku przyczyniają się do niekorzystnych zmian środowiska naturalnego. Optima wychodząc naprzeciw potrzebom, jakie stawia przed nami ekologia, zdecydowania ogranicza plastik w nowych opakowaniach swoich prozdrowotnych margaryn.

RAZEM DBAJMY O ŚRODOWISKO

Postanowiliśmy iść z duchem czasu i wybrać bardziej ekologiczne i przyjazne planecie rozwiązania. Każde pudełko margaryny składa się w 53% z materiałów pochodzących z recyklingu i zawiera nawet o 30% mniej plastiku. I właśnie dzięki tym zmianom możliwe jest zmniejszenie rocznej emisji CO2 o 112 ton, redukcja śladu węglowego o 38%, a także mniejsze zużycie plastiku nawet o 27 ton!

Warto także podkreślić, że wszystkie elementy opakowania nadają się w 100% do recyklingu. Wystarczy zdjąć papierową etykietę i oddzielając od siebie poszczególne elementy opakowania i wrzucić je odpowiednio do pojemnika na plastik i papier. Ułatwia to szybką i sprawną segregację odpadów. W konsekwencji przyczynia się to do bardziej efektywnego dbania o środowisko naturalne, a także pozwala na kształtowanie nowych, lepszych nawyków i zwyczajów.

Sprawdź inne warianty

Optima Cardio
Więcej
Optima Neuro
Więcej
Optima Omega 3
Więcej
Optima Cardio + Potas
Więcej