5 nawyków, które wspierają pracę serca [Infografika]

Redakcja

17.04.2023

1 minuta czytania

5 nawyków, które wspierają pracę serca

Jakich 5 zdrowych nawyków, które mogą pomóc zadbać o Twoje serce?

Nawyk 1: Zdrowa dieta
Spożywanie pełnych ziaren, owoców, warzyw oraz ograniczenie tłuszczów trans i nasyconych to podstawa. Pamiętaj o rybach bogatych w omega-3 oraz o odpowiedniej ilości błonnika.

Nawyk 2: Regularna aktywność fizyczna
Regularna aktywność fizyczna. Niezależnie od tego, czy to spacer, jazda na rowerze, czy pływanie – każda forma ruchu jest dobra dla Twojego serca.

Nawyk 3: Utrzymanie zdrowej wagi
Nadwaga i otyłość mogą zwiększać ryzyko problemów sercowych, dlatego ważne jest, aby pilnować wagi ciała.

Nawyk 4: Unikanie używek
Palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu mają negatywny wpływ na serce. Zdrowe serce to serce wolne od dymu tytoniowego i z umiarem korzystające z alkoholu.

Nawyk 5: Regularne badania kontrolne
Monitorowanie ciśnienia krwi, poziomu cholesterolu i cukru we krwi to klucz do wczesnego wykrywania problemów sercowych.

Możesz skutecznie wspierać pracę serca=> szczegóły na infografice.

Najpopularniejsze artykuły

Jak codzienna aktywność fizyczna wpływa na poziom cholesterolu i zdrowie serca?

Aktywność fizyczna w formie treningu powinna mieć miejsce przynajmniej 3 razy w tygodniu i trwać od 20 do 60 minut. Optymalny, zalecany czas dla osób starszych to około 30 minut – jeśli oczywiście są w stanie tyle wytrzymać. Intensywność wysiłku powinna być umiarkowana, czyli taka, która pozwala na swobodną rozmowę z drugą osobą. Wraz z poprawą kondycji i wzrostem stanu wytrenowania można tę intensywność zwiększać.

Wpływ kwasów DHA na zdrowie psychiczne. Co regulują?

2021-08-09 Lektura tego artykułu zajmie 2 minuty 22 mln – tyle osób zdaniem Health Metrics and Evaluation […]

Jadłospis dla mózgu: jakie produkty włączyć do diety MIND?

Jadłospis dla mózgu: jakie produkty włączyć do diety MIND?

Dobra pamięć, niezawodna koncentracja, refleks – te zdolności poznawcze zależą od prawidłowej pracy mózgu. Aby działał na wysokich obrotach, potrzebuje odpowiedniego „paliwa”. Jak je sobie dostarczyć wraz z pożywieniem? Dowiedz się, czego potrzebuje Twój mózg, aby dokonywać świadomych wyborów dietetycznych.

Przeczytaj także

Oświadczenia zdrowotne: czym są? Jak je czytać?

Na opakowaniach żywności czy suplementów diety często można znaleźć różnego rodzaju informacje – np. o składzie produktów, ale też o tym, jak ich określone składniki mogą wpłynąć na Twoje zdrowie. Warto na nie zwrócić uwagę – zwłaszcza że w Polsce i całej Unii Europejskiej oświadczenia zdrowotne i żywieniowe podlegają ścisłym regulacjom. Zobacz, czym są i jak je czytać.

Zdrowe śniadanie sercowca – szybkie i smaczne

Jak powinna wyglądać dieta dobra dla serca? Kluczowe jest trzymanie się kilku zasad:wprowadź do jadłospisu odpowiednią ilość warzyw i owoców,ogranicz mięso, a w jego miejsce wprowadź strączki,zmniejsz ilość soli w posiłkach,ogranicz produkty przetworzone i gotowe dania,

Dieta ketogenna a problemy kardiologiczne. Kardiolodzy biją na alarm!

Dieta ketogenna (znana również jako dieta ketogeniczna) polega na ograniczeniu spożycia węglowodanów na rzecz białka i tłuszczów. Ich redukcja – nawet do 10% wartości energetycznej – przyczynia się do zwiększonej produkcji ciał ketonowych.