Optima
Neuro

Optima Neuro
green-leaves

Poznaj Optimę Neuro

Zadbaj o prawidłową pracę mózgu i wzroku

Kwas dokozaheksaenowy (DHA), zawartemu w Optima Neuro, przyczynia się o utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu i wzroku.

Optima Neuro
liście
liście

Dla Tych, którzy pracują głową

Sięgnij po Optimę Neuro, jeśli zależy Ci na dobrej kondycji mózgu i wzroku. Zawiera cenny olej z mikroalg bogaty w kwas DHA, który wspiera funkcjonowanie mózgu i wzroku.

Wspiera prawidłową pracę mózgu i wzroku

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) jest składnikiem budulcowym mózgu i siatkówki oka. Utrzymanie prawidłowego poziomu kwasu DHA w organizmie pozytywnie wpływa na sprawność intelektualną. Dlatego też, niezwykle ważne jest jego regularne spożywanie.

Kwas DHA jest ważnym składnikiem na każdym etapie życia

Wystarczy już 250 mg DHA dziennie, by zauważyć jego korzystne działanie. Kwas DHA to składnik ważny na każdym etapie życia: rozwijającego się płodu, karmiącej mamy dla prawidłowego rozwoju dziecka, pozwala dbać o prawidłowy rozwój intelektualny dzieci, ważny dla zachowania sprawności intelektualnej.

Naturalne źródło DHA

Algi i ryby morskie to cenne źródła kwasu DHA. Optima Neuro zawiera olej z mikroalg morskich, który jest naturalnym źródłem kwasu DHA.

/static/31dc4800d24fb4e0954654a7596ad675/Group.svg

Kwas dekozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz prawidłowego widzenia. Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia 250 mg DHA w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą.

Jak Optima Neuro wpływa na prawidłową pracę mózgu i wzroku?

Optima Neuro
liście

Dostarcza cenne tłuszcze

Tłuszcze stanowią aż 60% masy mózgowej, a jej zdecydowana większość to wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jest to jeden z narządów o największej zawartości tłuszczu, który wykorzystuje nawet 23% energii u osób dorosłych i 74% u niemowląt. Organizm nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tłuszczów DHA, dlatego ważne jest dostarczanie ich razem z pożywieniem.

Optima Neuro zawiera olej z mikroalg morskich

DHA buduje istotę szarą mózgu

Głównym przedstawicielem kwasów tłuszczowych Omega-3 w mózgu jest DHA, który buduje przede wszystkim istotę szarą mózgu. DHA pokonuje barierę krew-mózg i wbudowuje się w jego tkanki. Wspiera utrzymanie prawidłowych funkcji mózgu, w tym zdolność do odbierania informacji. Wpływa więc na prawidłowy rozwój funkcji poznawczych u dzieci, a u dorosłych ułatwia sprawność intelektualną.

Informacje o produkcie

Wartości odżywcze w 100 g produktu

Wartość energetyczna

1480 kJ / 360 kcal

Tłuszcz

40 g

W tym kwasy tłuszczowe

Nasycone

12 g

Jednonienasycone

20 g

Wielonienasycone

8 g

Węglowodany

0 g

W tym cukry

0 g

Białko

0 g

Sól

0,50g

Witamina A

900 μg (113%*)

Witamina D

7,5 μg (150%*)

Optima DHA Neuro, Margaryna półtłusta.

Składniki: woda, olej rzepakowy, tłuszcze roślinne (palmowy, kokosowy), emulgatory (mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, polirycynooleinian poliglicerolu), olej z mikroalg Schizochytrium sp. bogaty w DHA i EPA (0,6%), sól (0,5%), substancja konserwująca (sorbinian potasu), aromat, regulator kwasowości (kwas cytrynowy), przeciwutleniacz (sól wapniowo-disodowa EDTA), barwnik (karoteny), witaminy (A, D).

Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia 250 mg DHA. Zalecana dzienna porcja 30 g dostarcza 20% dziennego zalecanego spożycia DHA. Zaleca się spożywanie produktu Optima Neuro jako składnika zdrowego stylu życia oraz zbilansowanej i zróżnicowanej diety.

*% referencyjnych wartości spożycia. 100 g produktu zawiera 167 mg DHA i 84 mg EPA oraz 1,8 g kwasu alfa- linolenowego (Omega 3).

Z olejem z mikroalg morskich – pierwotnym i nieskazitelnym źródłem kwasów DHA.

Zdrowe przepisy z wykorzystaniem Optimy Neuro

Zobacz przepisy
Optima Neuro - wspieraj pracę mózgu i serca
sterol
serce