Optima Neuro

wspieraj mózg i wzrok
Optima Neuro

Margaryna Optima Neuro zawiera olej z mikroalg morskich, który jest naturalnym źródłem kwasu DHA. Kwas DHA wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu i wzroku. Zapobieganie niedoborom tego cennego kwasu tłuszczowego jest bardzo istotne  na każdym etapie życia.

Utrzymanie prawidłowego poziomu kwasu DHA w organizmie pozytywnie wpływa na sprawność intelektualną. Dlatego też, niezwykle ważne jest jego regularne spożywanie. W tym celu warto stosować  margarynę Optima Neuro z olejem z alg morskich. Algi i ryby morskie to cenne źródła kwasu DHA.

Nie można też nie wspomnieć o tym, że margaryna do smarowania Optima Neuro ma bardzo wysokie walory smakowe. Między innymi z tego powodu będzie doskonałym uzupełnieniem diety w ten ważny dla naszego organizmu składnik.

 

Czy wiesz, jak działa kwas dokozaheksaenowy (DHA)?

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) jest składnikiem budulcowym mózgu i siatkówki oka. Nasz organizm nie potrafi samodzielnie wytwarzać wystarczającej ilości kwasu DHA, dlatego istotne jest dostarczenie go wraz z pożywieniem. Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia 250 mg DHA. Dlatego zalecamy wzbogacenie codziennej diety margaryną Optima DHA.

Kwas DHA to składnik ważny na każdym etapie życia:

  • dla rozwijającego się płodu;
  • niezbędny w mleku karmiącej mamy dla prawidłowego rozwoju dziecka;
  • pozwala dbać o prawidłowy rozwój intelektualny dzieci;
  • ważny dla zachowania sprawności intelektualnej.

Informacja dla kobiet ciężarnych i matek karmiących: korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych Omega-3 dla dorosłych, tj.: 250 mg DHA i kwasu eikozapentaenowego (EPA).

Margaryna Optima Neuro – dla pracujących umysłowo

Tłuszcze stanowią aż 60% masy mózgowej, a jej zdecydowana większość to wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Jest to jeden z narządów o największej zawartości tłuszczu, który wykorzystuje nawet 23% energii u osób dorosłych i 74% u niemowląt. Mózg nie jest w stanie samodzielnie magazynować tłuszczu, wymaga jego odpowiedniego dostarczenia wraz z dietą.

Głównym przedstawicielem kwasów tłuszczowych Omega-3 w mózgu jest DHA, który buduje przede wszystkim istotę szarą mózgu. DHA pokonuje barierę krew-mózg i wbudowuje się w jego tkanki. Wspiera utrzymanie prawidłowych funkcji mózgu, w tym zdolność do odbierania informacji. Wpływa więc na prawidłowy rozwój funkcji poznawczych u dzieci, a u dorosłych ułatwia sprawność intelektualną.

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz prawidłowego widzenia. Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia 250 mg DHA w połączeniu ze zdrowym trybem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą.

 

Optima Neuro
Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 1480 kJ / 360 kcal
Tłuszcz 40 g
w tym kwasy tłuszczowe:
nasycone 12 g
jednonienasycone 20 g
wielonienasycone 8 g
Węglowodany 0 g
w tym cukry: 0 g
Białko 0 g
Sól 0,5 g
Witamina A 900 μg (113%*)
Witamina D 7,5 μg (150%*)
* % referencyjnych wartości spożycia 100 g produktu zawiera 167 mg DHA i 84 mg EPA oraz 1,8 g kwasu alfa-linolenowego (Omega 3).
GDZIE KUPIĆ?
Margaryny Optima możesz kupić w sklepach:

Sprawdź również

Margaryna Optima Cardio
Więcej
Optima Cardio + Potas
Więcej
Optima Omega 3
Więcej