(brak ocen)

Optymalny dancing międzypokoleniowy

Redakcja Optymalnewybory.pl

5.09.2017

3 minuty czytania

4 czerwca w warszawskim Lake Park Wilanów, odbyła się kolejna edycja kultowej już imprezy – Dancing Międzypokoleniowy, którego Partnerem był serwis www.optymalnewybory.pl i producent margaryn funkcjonalnych Optima Cardio i Optima Cardio Potas+, Optima DHA i Optima Omega3.

Połączyliśmy ideę Dancingu Międzypokoleniowego i Optymalnych wyborów, czyli tematu wspierania zdrowia, aby dłużej cieszyć się życiem.

W trakcie imprezy występowali didżeje seniorzy oraz artyści młodego pokolenia – raperzy JWP. Na parkiecie wspólnie bawili seniorzy oraz młodzi. Uczestnicy imprezy, oprócz potańcówki, mogli okazję wziąć udział  w szeregu specjalnie przygotowanych atrakcji, takich jak: nauka pływania na wakeboard’zie, wypróbowanie zdrowych przekąsek oraz skorzystanie z darmowych porad dietetyków.

Czy w Polsce mamy aktywnych seniorów? Okazuję się, że tak i to całkiem liczną grupę. Niewątpliwie należą do nich seniorzy bywający na Dancingach Międzypokoleniowych, które z powodzeniem organizowane w Polsce już od kilku lat. Ostatnio impreza pod tym hasłem odbyła się w czerwcu w Warszawie.

Co najważniejsze, kolejny raz udało się przełamać schematy – przesuwając granicę tego co wypada seniorom.

To co najbardziej cenimy w takich inicjatywach to możliwość aktywnego uczestnictwa, tworzenie kultury i przekazywanie kultury młodym pokoleniom. Jest to świetna okazja, aby spotkać się z rówieśnikami, ale i młodszymi ludźmi i wspólnie spędzić fantastyczne chwile bawiąc się, tańcząc i ciesząc życiem, pomimo tego, że codzienność może układać się różnie” – mówi Stenia Cymerman, stała bywalczyni Dancingu.

Czerwcowa edycja wydarzenia była wyjątkowa – tym razem dzięki obecności partnera, serwisu optymalnewybory.pl, oprócz stałych atrakcji pojawił się również aspekt edukacyjny dotyczący zdrowej diety przyjaznej sercu. „Połączyliśmy ideę Dancingu Międzypokoleniowego i Optymalnych wyborów, czyli tematu wspierania zdrowia, aby dłużej cieszyć się życiem” – mówi Katarzyna Marczewska-Kula, Group Brand Manager, marka Optima.

Wydarzenie poprowadzili didżeje seniorzy oraz artyści młodego pokolenia, raperzy JWP. Na dancefloorze zatańczyli seniorzy oraz młodzi. Goście mieli okazję skorzystania z darmowych porad dietetyków oraz nauki pływania na wake’u.

Perspektywa postrzegania osób starszych w Polsce powoli się  zmienia, przede wszystkim dzięki przykładom osób starszych, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.

Staram się szerzyć ideę, że będąc na emeryturze człowiek nie musi mieć poczucia, że został odsunięty na „boczny tor”, a to co robimy zależy tylko od nas. Wierzę, że moja działalność kulturalna, którą rozpoczęłam będąc już w wieku emerytalnym pokazuje innym seniorom, że wiek nie jest barierą w realizowaniu naszych pasji i odkrywaniu nowych horyzontów” – mówi seniorka DJ Janeczka. 

W ostatnich latach zmienili się przede wszystkim sami seniorzy –  to oni zaczynają coraz bardziej świadomie wybierać to, co dla nich najlepsze, niejednokrotnie łamiąc stereotypy osoby starszej. Jak sami podkreślają, aktywność społeczna i kulturalna daje im wiele satysfakcji i radości.

„Do niedawna nasz wybór ograniczał się do programu telewizyjnego, który będziemy oglądać i siedzenia w czterech kątach nierzadko w samotności. Ja w ogóle nie mam czasu. Oprócz tych rozrywek, tańców, spotkań, wyjść do kina to w tej chwili jeszcze na siłownię chodzę. Zacząłem również dokonywać świadomych wyborów jeśli chodzi o to co jem, zgodnie z zasadą w zdrowym ciele, zdrowy duch, a wiek to przede wszystkim stan umysłu” – mówi Eryk Mroczek, stały bywalec Dancing’ów Międzypokoleniowych.

Sprawdź jak było

W trakcie imprezy przeprowadzona została sonda, która pokazuje jak starsi ludzie są chłonni i otwarci na integrację z młodszym pokoleniem. Ile radości sprawia im możliwość dobrej zabawy, jakie mają optitriki na zachowanie zdrowia i pogody ducha, co sprawia im w życiu największą radość oraz czy mają do siebie dystans.

Zapraszamy do obejrzenia naszej sondy

Dancing międzypokoleniowy

Cykl imprez dedykowanych seniorom organizowany od 2011 roku. Ideą Dancingu jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku.

Podziel się swoim przepisem

Prześlij nam swój ulubiony przepis, jeśli chcesz się nim podzielić ze społecznością Optymalnych Wyborów.

Dodaj przepis
Przepisy

Przeczytaj także

Nagła śmierć sercowa: co ją powoduje? Czy można jej zapobiec?

Nagła śmierć sercowa (z ang. sudden cardiac death – SCD) to termin stosowany w odniesieniu do osób, u których wystąpił niespodziewany zgon. W przeciwieństwie do nagłej śmierci, w tym przypadku pacjent zazwyczaj miał zdiagnozowaną wrodzoną lub nabytą wadę serca czy naczyń.

Za wysoki poziom złego cholesterolu. Czym się objawia?

2021-06-23 Lektura tego artykułu zajmie 3 minuty. Podwyższony poziom cholesterolu to poważny problem, z którym zmaga się […]

Sterole roślinne w dyslipidemii i profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych

Choroby sercowo-naczyniowe są tymi, które najczęściej przyczyniają się do śmierci na świecie. Jak pokazują statystyki, to właśnie one są odpowiedzialne za 42% zgonów mężczyzn poniżej 75. roku życia i 38% kobiet w tej grupie wiekowej