Optymalny dancing międzypokoleniowy

4 czerwca w warszawskim Lake Park Wilanów, odbyła się kolejna edycja kultowej już imprezy – Dancing Międzypokoleniowy, którego Partnerem był serwis www.optymalnewybory.pl i producent margaryn funkcjonalnych Optima Cardio i Optima Cardio Potas+, Optima DHA i Optima Omega3.

Połączyliśmy ideę Dancingu Międzypokoleniowego i Optymalnych wyborów, czyli tematu wspierania zdrowia, aby dłużej cieszyć się życiem.

W trakcie imprezy występowali didżeje seniorzy oraz artyści młodego pokolenia – raperzy JWP. Na parkiecie wspólnie bawili seniorzy oraz młodzi. Uczestnicy imprezy, oprócz potańcówki, mogli okazję wziąć udział  w szeregu specjalnie przygotowanych atrakcji, takich jak: nauka pływania na wakeboard’zie, wypróbowanie zdrowych przekąsek oraz skorzystanie z darmowych porad dietetyków.

Czy w Polsce mamy aktywnych seniorów? Okazuję się, że tak i to całkiem liczną grupę. Niewątpliwie należą do nich seniorzy bywający na Dancingach Międzypokoleniowych, które z powodzeniem organizowane w Polsce już od kilku lat. Ostatnio impreza pod tym hasłem odbyła się w czerwcu w Warszawie.

Co najważniejsze, kolejny raz udało się przełamać schematy – przesuwając granicę tego co wypada seniorom.

To co najbardziej cenimy w takich inicjatywach to możliwość aktywnego uczestnictwa, tworzenie kultury i przekazywanie kultury młodym pokoleniom. Jest to świetna okazja, aby spotkać się z rówieśnikami, ale i młodszymi ludźmi i wspólnie spędzić fantastyczne chwile bawiąc się, tańcząc i ciesząc życiem, pomimo tego, że codzienność może układać się różnie” – mówi Stenia Cymerman, stała bywalczyni Dancingu.

Czerwcowa edycja wydarzenia była wyjątkowa – tym razem dzięki obecności partnera, serwisu optymalnewybory.pl, oprócz stałych atrakcji pojawił się również aspekt edukacyjny dotyczący zdrowej diety przyjaznej sercu. „Połączyliśmy ideę Dancingu Międzypokoleniowego i Optymalnych wyborów, czyli tematu wspierania zdrowia, aby dłużej cieszyć się życiem” – mówi Katarzyna Marczewska-Kula, Group Brand Manager, marka Optima.

Wydarzenie poprowadzili didżeje seniorzy oraz artyści młodego pokolenia, raperzy JWP. Na dancefloorze zatańczyli seniorzy oraz młodzi. Goście mieli okazję skorzystania z darmowych porad dietetyków oraz nauki pływania na wake’u.

Perspektywa postrzegania osób starszych w Polsce powoli się  zmienia, przede wszystkim dzięki przykładom osób starszych, które aktywnie uczestniczą w życiu społecznym.

Staram się szerzyć ideę, że będąc na emeryturze człowiek nie musi mieć poczucia, że został odsunięty na „boczny tor”, a to co robimy zależy tylko od nas. Wierzę, że moja działalność kulturalna, którą rozpoczęłam będąc już w wieku emerytalnym pokazuje innym seniorom, że wiek nie jest barierą w realizowaniu naszych pasji i odkrywaniu nowych horyzontów” – mówi seniorka DJ Janeczka. 

W ostatnich latach zmienili się przede wszystkim sami seniorzy –  to oni zaczynają coraz bardziej świadomie wybierać to, co dla nich najlepsze, niejednokrotnie łamiąc stereotypy osoby starszej. Jak sami podkreślają, aktywność społeczna i kulturalna daje im wiele satysfakcji i radości.

„Do niedawna nasz wybór ograniczał się do programu telewizyjnego, który będziemy oglądać i siedzenia w czterech kątach nierzadko w samotności. Ja w ogóle nie mam czasu. Oprócz tych rozrywek, tańców, spotkań, wyjść do kina to w tej chwili jeszcze na siłownię chodzę. Zacząłem również dokonywać świadomych wyborów jeśli chodzi o to co jem, zgodnie z zasadą w zdrowym ciele, zdrowy duch, a wiek to przede wszystkim stan umysłu” – mówi Eryk Mroczek, stały bywalec Dancing’ów Międzypokoleniowych.

Sprawdź jak było

W trakcie imprezy przeprowadzona została sonda, która pokazuje jak starsi ludzie są chłonni i otwarci na integrację z młodszym pokoleniem. Ile radości sprawia im możliwość dobrej zabawy, jakie mają optitriki na zachowanie zdrowia i pogody ducha, co sprawia im w życiu największą radość oraz czy mają do siebie dystans.

Zapraszamy do obejrzenia naszej sondy

Dancing międzypokoleniowy

Cykl imprez dedykowanych seniorom organizowany od 2011 roku. Ideą Dancingu jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku.