(brak ocen)

Ćwiczenia na poprawę pamięci (infografika)

Redakcja Optymalnewybory.pl

19.11.2022

3 minuty czytania

Ćwiczenia na poprawę pamięci odgrywają istotną rolę w utrzymaniu zdrowia umysłowego. Dzięki różnorodnym aktywnościom, takim jak rozwiązywanie łamigłówek, gra w memory, gra w skojarzenia, odtwarzanie sekwencji obrazów, czytanie książek, nauka słów piosenek czy zdobywanie nowej wiedzy, możemy trenować naszą pamięć oraz koncentrację, co przyczynia się do ogólnego rozwoju umysłowego.

  1. Rozwiązywanie łamigłówek: Ćwiczenia umysłowe, takie jak rozwiązywanie krzyżówek, sudoku czy rebusów, pobudzają mózg do pracy, zwiększając jego elastyczność i wydajność.
  2. Gra w memory: Memory to gra, która polega na odnajdywaniu par identycznych obrazków. Wymaga skupienia, koncentracji oraz trenuje krótkotrwałą pamięć.
  3. Gra w skojarzenia: Polega na wymyślaniu związków pomiędzy różnymi słowami, obiektami czy sytuacjami. Działa na rozwijanie kreatywności, zdolności kojarzenia oraz pamięć długotrwałą.
  4. Odtwarzanie sekwencji obrazów: Ćwiczenie to polega na zapamiętaniu i odtworzeniu kolejności wyświetlanych obrazów. Poprawia pamięć wzrokową oraz koncentrację.
  5. Czytanie książek: Czytanie stymuluje mózg, zwiększa słownictwo, rozwija zdolność koncentracji i pomaga utrwalać informacje w pamięci długotrwałej.
  6. Nauka słów piosenek: Śpiewanie piosenek i nauka ich słów angażuje pamięć długotrwałą oraz ćwiczy zdolność zapamiętywania sekwencji słów i melodii.
  7. Zdobywanie nowej wiedzy: Regularne poszerzanie swojej wiedzy, uczestniczenie w kursach czy nauka nowych umiejętności stymuluje mózg, co prowadzi do poprawy pamięci.

Zaczerpnij wiedzę od ekspertów OPTIMA i zadbaj o swoje zdrowie!

Ćwiczenia na poprawę pamięci

Cała infografika 428 x 2560px : kliknij >>>

Podziel się swoim przepisem

Prześlij nam swój ulubiony przepis, jeśli chcesz się nim podzielić ze społecznością Optymalnych Wyborów.

Dodaj przepis
Przepisy

Przeczytaj także

Choroba wieńcowa

Wieńcówka: co to jest? Jak ją wykryć?

W Polsce jest ponad 1,6 mln osób chorych na wieńcówkę[1] – schorzenie, które może zwiększyć ryzyko przedwczesnej śmierci. Co jednak dokładnie kryje się pod tą nazwą choroby? Z czym wiąże się wieńcówka? Jak przebiega jej diagnostyka? Wyjaśniamy. Co to jest wieńcówka? Wieńcówka jest potoczną nazwą choroby niedokrwiennej serca. Ma ona związek z obszarem, którego dotyczy […]

<p>Abstract image of a man with chest pain. Health concept. Background with selective focus and copy space. AI generated, human enhanced</p>

Pierwsze objawy niewydolności serca — jak je rozpoznać?

Niewydolność serca jest stanem, w którym dochodzi do zaburzeń czynności tego organu, a ich konsekwencjami są:

zmniejszenie pojemności minutowej serca w stosunku do zapotrzebowania tkanek
lub dochodzi do zwiększenia ciśnienia krwi – tak, aby organizm mógł zapewnić właściwą pojemność minutową tego organu

Tłuszcze trans: czym są i jak wpływają na nasze zdrowie?

Tłuszcze trans są na cenzurowanym. Czy słusznie? Dowiedz się o nich więcej i sprawdź, jaki jest ich wpływ na zdrowie człowieka.