(brak ocen)

Ostatnia niedziela września: Światowy Dzień Serca (infografika)

Redakcja Optymalnewybory.pl

29.09.2022

3 minuty czytania

Światowy Dzień Serca, obchodzony corocznie w ostatnią niedzielę września, to ważna inicjatywa międzynarodowa mająca na celu podniesienie świadomości społecznej na temat chorób serca oraz związanych z nimi zagrożeń. Jest to najważniejsze wydarzenie w dziedzinie zdrowia serca, organizowane przez World Heart Federation (Światową Federację na Rzecz Serca) we współpracy z WHO (Światową Organizacją Zdrowia) oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz zdrowia publicznego.

Choroby serca i układu krążenia są główną przyczyną zgonów na całym świecie. Co roku, zabijają około 18,6 miliona osób, co stanowi 31% wszystkich zgonów. Wiele z nich można by uniknąć, wprowadzając odpowiednie zmiany w stylu życia, takie jak zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna, unikanie używek i kontrolowanie czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy otyłość.

Celem Światowego Dnia Serca jest uświadamianie społeczeństwu, jak ważne jest dbanie o zdrowie serca oraz jak wiele można zrobić, aby zapobiec chorobom serca i udarom mózgu. Kampanie w ramach tego dnia skupiają się na promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji na temat czynników ryzyka oraz zachęcaniu do regularnych badań kontrolnych.

W ramach obchodów tego wyjątkowego dnia na całym świecie organizowane są różnorodne imprezy, takie jak marsze, biegi, konferencje, warsztaty, wykłady, a także akcje społeczne mające na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowia serca. Wiele instytucji i organizacji udziela porad dotyczących zdrowia serca, oferuje bezpłatne badania profilaktyczne, jak również promuje aktywność fizyczną poprzez różnego rodzaju wydarzenia sportowe.

Zaczerpnij wiedzę od ekspertów OPTIMA i zadbaj o swoje zdrowie!

Światowy dzień serca

Cała infografika 428 x 2560px : kliknij >>>

Podziel się swoim przepisem

Prześlij nam swój ulubiony przepis, jeśli chcesz się nim podzielić ze społecznością Optymalnych Wyborów.

Dodaj przepis
Przepisy

Przeczytaj także

Kwas fosforowy – gdzie występuje i czy jest szkodliwy?

2021-05-02 Lektura tego artykułu zajmie 4 minuty. Kwas fosforowy jest niezbędny naszemu organizmowi, jednak jego syntetyczny odpowiednik – […]

EKG serca – jak się przygotować do badania?

Dzień przed wykonaniem badania trzeba zrezygnować ze spożywania alkoholu, zrezygnować z wykonywania intensywnego wysiłku fizycznego.

Piramida zdrowego żywienia. Jak ją prawidłowo interpretować?

2021-11-10 Lektura tego artykułu zajmie 2 minuty Prowadzenie zdrowego stylu życia stanowi jeden z najważniejszych elementów profilaktyki […]