Zrób z nami pierwszy krok i dołącz do aktywnych. Często wierzymy, że możemy dokonać wiele, ale nie do końca wiemy jak zrobić ten pierwszy krok. Czy spotkaliście się z terminem tzw. prokrastynacji, czyli odkładania rzeczy na potem? Termin ten nie oznacza lenistwa. Najczęściej po prostu nie wiemy jak zacząć, nie mamy dość sił aby zrobić więcej na drodze do osiągnięcia naszych celów. Czy jest jakiś sposób aby przestać odkładać na później i wyrobić sobie nawyk do działania? Czytaj więcej

KONKURS
Wygraj jeden z Voucherów na zakupy dla prawdziwych podróżników. Wystarczy, że opiszesz krótko swoją trasę spacerową. Zapraszamy!
Weź udział

Zrób z nami pierwszy krok i dołącz do aktywnych

Często wierzymy, że możemy dokonać wiele, ale nie do końca wiemy jak zrobić ten pierwszy krok. Czy spotkaliście się z terminem tzw. prokrastynacji, czyli odkładania rzeczy na potem? Termin ten nie oznacza lenistwa. Najczęściej po prostu nie wiemy jak zacząć, nie mamy dość sił aby zrobić więcej na drodze do osiągnięcia naszych celów.
Czy jest jakiś sposób aby przestać odkładać na później i wyrobić sobie nawyk do działania?

Pierwszy krok
Najważniejszy jest zawsze ten pierwszy krok. To właśnie on przełamuje barierę i pomaga osiągnąć sukces. Aby wyrobić w sobie nowy nawyk i utrzymać swoje postanowienia warto uwzględnić w planie kilka kluczowych punktów.

 • Skup się na jednym nawyku
 • Pracuj nad nim przynajmniej miesiąc
 • Wymyślając nowe nawyki łącz je z tymi, które udało się już wdrożyć
 • Bądź gotowy na przeszkody i pokusy
 • Dziel się swoimi sukcesami z innymi
 • Nagradzaj się za sukcesy
 • Traktuj nowe nawyki jako część Twojego stylu życia

Cel - zdrowy styl życia Wierzymy w to, że każdy może wejść na drogę do Optymalnego stylu życia, na który składają się m. in. dobre odżywianie i aktywność fizyczna. Co zrobić aby wejść na drogę do zdrowego stylu życia? Rekomendowany przez nas sposób podróżowania do optymalnego stylu życia to ruch.

Zacznij najprościej - od spaceru.
Jedną z najprostszych form ruchu jest spacer. Niech więc spacer będzie tym pierwszym krokiem, od którego zaczniesz swoje postanowienie zmiany stylu życia - na aktywny! Na udane spacerowanie prezentujemy Wam wyjątkowe trasy spacerowe z całej Polski, zebrane przez markę Optima i Traseo – serwis dla pasjonatów turystyki i sportu.

Mechanizm akcji Znajdź w sklepach promocyjny dwupak Optima Cardio z krokomierzem w prezencie. Krokomierz to prosty sposób na wyznaczenie konkretnego celu, który łatwo możesz zmierzyć.

Według badań WHO, aby cieszyć się dobrą kondycją i samopoczuciem, wystarczy codziennie robić 10 000 kroków. Myślicie, że to dużo? Zaopatrzcie się w krokomierz i zmierzcie ile kroków dziennie robicie – może się okazać, że jesteście całkiem blisko tej liczby
Powodzenia!

21 dni do zdrowia
Masz podwyższony poziom cholesterolu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Także przejście na „zdrową stronę mocy” wymaga przede wszystkim wykonania tego pierwszego kroku. Właśnie tak niewiele potrzeba, by zacząć żyć lepiej! Optima o tym wie i zachęca do uczynienia zmiany stylu życia na aktywny. 21 dni – to tyle, ile potrzebne jest, aby utrwalić nowy nawyk. Tyle potrzebujesz czasu, aby obniżyć cholesterol stosując margarynę Optima Cardio ze sterolami roślinnymi.

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Efekt obniżenia cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą.

KONKURS
Wygraj jeden z Voucherów na zakupy dla prawdziwych podróżników. Wystarczy, że opiszesz krótko swoją trasę spacerową. Zapraszamy! KLIKNIJ

Świadkowie Historii

 • Autor mapy: lucja
 • Dystans: 5.00km
 • Borek
Opis trasy Udostępnij

Opis trasy

Trasa-Borek-Dębina- Okulice-Bratucice. Pieszo-1 godzina. Przyjeżdżamy do Borku do Centrum Aktywnego Wypoczynku strona www.centrumborek.pl Borek jest pierwszoplanowym w północnej części powiatu Bocheńskiego centrum rekreacyjnym. C .A .W. to malownicze położenie oraz szeroka i różnorodna oferta rekreacyjna.Daje możliwość aktywnego wypoczynku oraz uprawiania różnych form turystyki.Tu aktywnie wypoczywamy,regenerujemy siły a potem podążamy na długi spacer do Bratucickiego lasu. Sąsiednim w stosunku do Borku sołectwem jest Dębina.Tu czeka nas inna z kolei niespodzianka.Znajduje się tu Ekomuzeum"U garncarza w Dębinie".Pan Stanisław Wydra prezentuje proces wytwarzania garnków......Wędrujemy dalej-teraz coś dla ducha...Wstępujemy do Sanktuarium Matki Bożej Okulickiej....Zanim udamy się do lasu warto wstąpić do Izby Pamięci Gen.Leopolda Okulickiego.Tu znajdują się eksponaty przekazane przez członków rodziny Generała.Tu w Bratucicach urodził się Generał Okulicki .Wędrujemy dalej-jest to obszar równinny łatwy do wędrówek.Na Bratucickich łąkach można spotkać reliktowe stanowiska szafranu spiskiego a w obszarach lasu rzadko występującą paproć długosz królewski.W Braucickim lesie znajduje się Dąb Św.Onufrego. Trasa piękna,łatwa,przyjemna ma duże dziedzictwo kulturowe.Idąc tą trasą można natknąć się na urokliwe kapliczki,krzyże przydrożne,architekturę wiejską. Spacer ten zapewni nam przyjemne widoki,czyste powietrze i zadba o nasze serce.

Na Śnieżkę

 • Autor mapy: kitty47
 • Dystans: 16.00km
 • Przełęcz Okraj / Mała Upa
Opis trasy Udostępnij

Opis trasy

Piękna i trochę wymagająca trasa. Spod hotelu Pomezní bouda w Hornej Malej Úpie prowadzi droga na Śnieżkę. Ma siedem kilometrów, a różnica wysokości wynosi tylko 550 metrów. Z byłego przejścia granicznego za hotelem ruszamy niebieskim szlakiem drogą wiodącą pod górę przez las na dwukilometrowy Kowarski Grzbiet, który kończy się Skalnym Stołem, skąd rozciągają się piękne widoki na Sowią Dolinę, Czarną Kopę i Śnieżkę. Przyjemnym przystankiem po kolejnym mniej więcej kilometrze jest schronisko górskie Jelenka leżące na wysokości 1260 m n.p.m. Dalej trasa prowadzi ostro pod górę na Czarny Grzbiet, gdzie można podziwiać kamienne wieloboki jeszcze z okresu lodowcowego. Jest to specyficzny typ gleby powstały w ekstremalnych warunkach klimatycznych, które w Europie oprócz Karkonoszy zachowały się już tylko w tundrowych rejonach Skandynawii, w Alpach i w Pirenejach. Z Czarnego Grzbietu idziemy na Drogę Jubileuszową prowadzącą wokół szczytu Śnieżki. Droga powrotna będzie odrobinę inna, ale również urokliwa Ze Śnieżki udajemy się żółtym szlakiem do rozdroża Nad Růžovohorským sedlem i stamtąd już z górki zielonym szlakiem do Jelenki, a następnie żółtym do Malej Úpy. Pod koniec trasy trzeba pamiętać, że część szlaku prowadzi pomiędzy zabudowaniami i można się spodziewać nieprzychylnych spojrzeń "tubylców".

Piechotą po górach :)

 • Autor mapy: Ewelina_NK
 • Dystans: 20.00km
 • Karłów-Szczeliniec - Pasterka - Błędne Skały - Pstrążna - Kudowa Zdrój
Opis trasy Udostępnij

Opis trasy

Moja ulubiona trasa to piesze wędrówki w okolicach Kudowy Zdroju: Szczeliniec, Pasterka, Błędne Skały, Pstrążna i Kudowa Zdrój :) plecak na plecach, słońce nad głową, góry przed sobą = pełnia szczęścia i wypoczynku :)