Zrób z nami pierwszy krok i dołącz do aktywnych. Często wierzymy, że możemy dokonać wiele, ale nie do końca wiemy jak zrobić ten pierwszy krok. Czy spotkaliście się z terminem tzw. prokrastynacji, czyli odkładania rzeczy na potem? Termin ten nie oznacza lenistwa. Najczęściej po prostu nie wiemy jak zacząć, nie mamy dość sił aby zrobić więcej na drodze do osiągnięcia naszych celów. Czy jest jakiś sposób aby przestać odkładać na później i wyrobić sobie nawyk do działania? Czytaj więcej

Zrób z nami pierwszy krok i dołącz do aktywnych

Często wierzymy, że możemy dokonać wiele, ale nie do końca wiemy jak zrobić ten pierwszy krok. Czy spotkaliście się z terminem tzw. prokrastynacji, czyli odkładania rzeczy na potem? Termin ten nie oznacza lenistwa. Najczęściej po prostu nie wiemy jak zacząć, nie mamy dość sił aby zrobić więcej na drodze do osiągnięcia naszych celów.
Czy jest jakiś sposób aby przestać odkładać na później i wyrobić sobie nawyk do działania?

Pierwszy krok
Najważniejszy jest zawsze ten pierwszy krok. To właśnie on przełamuje barierę i pomaga osiągnąć sukces. Aby wyrobić w sobie nowy nawyk i utrzymać swoje postanowienia warto uwzględnić w planie kilka kluczowych punktów.

 • Skup się na jednym nawyku
 • Pracuj nad nim przynajmniej miesiąc
 • Wymyślając nowe nawyki łącz je z tymi, które udało się już wdrożyć
 • Bądź gotowy na przeszkody i pokusy
 • Dziel się swoimi sukcesami z innymi
 • Nagradzaj się za sukcesy
 • Traktuj nowe nawyki jako część Twojego stylu życia

Cel - zdrowy styl życia Wierzymy w to, że każdy może wejść na drogę do Optymalnego stylu życia, na który składają się m. in. dobre odżywianie i aktywność fizyczna. Co zrobić aby wejść na drogę do zdrowego stylu życia? Rekomendowany przez nas sposób podróżowania do optymalnego stylu życia to ruch.

Zacznij najprościej - od spaceru.
Jedną z najprostszych form ruchu jest spacer. Niech więc spacer będzie tym pierwszym krokiem, od którego zaczniesz swoje postanowienie zmiany stylu życia - na aktywny! Na udane spacerowanie prezentujemy Wam wyjątkowe trasy spacerowe z całej Polski, zebrane przez markę Optima i Traseo – serwis dla pasjonatów turystyki i sportu.

Według badań WHO, aby cieszyć się dobrą kondycją i samopoczuciem, wystarczy codziennie robić 10 000 kroków. Myślicie, że to dużo? Zaopatrzcie się w krokomierz i zmierzcie ile kroków dziennie robicie – może się okazać, że jesteście całkiem blisko tej liczby
Powodzenia!

21 dni do zdrowia
Masz podwyższony poziom cholesterolu? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Także przejście na „zdrową stronę mocy” wymaga przede wszystkim wykonania tego pierwszego kroku. Właśnie tak niewiele potrzeba, by zacząć żyć lepiej! Optima o tym wie i zachęca do uczynienia zmiany stylu życia na aktywny. 21 dni – to tyle, ile potrzebne jest, aby utrwalić nowy nawyk. Tyle potrzebujesz czasu, aby obniżyć cholesterol stosując margarynę Optima Cardio ze sterolami roślinnymi.

Udowodniono, że sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu we krwi. Efekt obniżenia cholesterolu o 7-10% uzyskuje się w ciągu 2-3 tygodni przy konsumpcji od 1,5 do 2,4 g steroli roślinnych dziennie w połączeniu ze zdrowym stylem życia oraz zbilansowaną i zróżnicowaną dietą.

Nadwislański trakt Korzeniewo-Grabowo

 • Autor mapy: bojankos
 • Dystans: 6.00km
 • Kwidzyn
Opis trasy Udostępnij

Opis trasy

Piękna nadwiślańska trasa spacerowa po lewej stronie Wisła po prawej łąki z kolorowymi polnymi kwiatami. Szum Wisły , śpiew ptaków,brzęczenie owadów tylko my i cudowna natura. Powoli krok za krokiem z kwiatkiem w ręku u boku swojej ukochanej to nie marsz na zaliczenie kilometrów to wędrówka w zakochanie w zakochanie w naturze !

Kaszubski deptaczek

 • Autor mapy: hermanaa
 • Dystans: 5.00km
 • Bytów
Opis trasy Udostępnij

Opis trasy

Leśna trasa spacerowa w okolicy Płotowa powiat Bytów to miejsce wyjątkowe do spacerów. To tu powietrze nie zna znaczenie słowa "smog" to tu woda w jeziorze jest kryształowo czysta, jagody , grzyby, czysta natura. Czy można chcieć coś więcej dla mojej rodziny, dla moich dzieci chyba nie bo daję im to co wyjątkowe - piękny zdrowy kolorowy świat !

Palenica Białczańska-Rusinowa Polana-Gęsia Szyja-Palenica B.

 • Autor mapy: Bettil
 • Dystans: 10.00km
 • Zakopane
Opis trasy Udostępnij

Opis trasy

Łatwy szlak z widokami zapierającymi dech w piersiach. Z Rusinowej Polany rozpościera się piękna panorama Tatr. Polecam wszystkim, którzy kochają górskie wędrówki. Kocham Tatry za ich położenie, za przyrodę, za spokój i za widoki. Kocham te skały, kocham wiatr na przełęczach i na szczytach, kocham zapach lasów i szum potoków. Kocham Tatry za ich ciszę, oderwanie od codzienności i niezmienność. Kocham Tatry za wszystkie emocje - ekscytację, zachwyt, strach nad którym panuję, za dystans, jaki łapię, za buzujące endorfiny i przyspieszone bicie serca. Kocham Tatry za to, że staję się inną, a raczej udoskonaloną wersją samej siebie, jestem bardziej zdeterminowana, otwarta na działania, czy też odpowiedzialna. Góry uczą pokory i pozwalają poznać samego siebie, a poza tym jest w nich coś takiego trudnego do opisania, co ciągnie mnie do nich .....